** Resultat **

RESULTAT ÄLGHUNDS-SM 2019

  1. Norrbotten, Ferry, 80,5 p
  2. VBÄK, Den där Bosse, 72 p
  3. Bergslagen, Neco, 65,5 p
  4. VNÄK, Lill-Plexa, 62,5 p
  5. Dalarna, Asgrim, 51,5 p
  6. Sydsvenska, Buffa, 32 p
  7. Gävleborg, Jarro, 30 p
  8. Västsvenska, Bosse, 28,5 p
  9. Östsvenska, Pontiac, 27,5 p
  10. Jämtland/Härjedalen, Sajjo, 24,5 p

RESULTAT SM-LOTTERIET

  1. Fyrhjuling CF Moto, vinnare: Thomas Sevefelt
  2. Bössa Tikka T3, vinnare: Peter Lindholm
  3. Tracker Supra, vinnare: Jenny Holm
  4. Makita skruvdragare, vinnare: Caroline Juhlin
  5. Pannlampa, Cree, vinnare: Arne Sedin
  6. Batteridriven fettspruta, vinnare: Hans Waichtmeister
  7. Skruvdragare Milwaukee, vinnare: K-Å Drugge
  8. Handgjord kniv av Tony Rick, vinnare: Lena Södergren
  9. Arbetslampa, Pro Circle LED, vinnare: Daniel Pettersson
  10. Tigersåg Makita, vinnare: Stefan Eriksson
  11. Hörselskydd, vinnare: Sören Jansson
  12. Vapenfodral, GESAB, vinnare: Håkan Sjögren
Share

Hundar till KM/SM-kval

1 Björnbäcksdalens Foppa           Jämthund         Olle-Jonny Jonsson         92,5

2 Skalltorpets  Chicko                   Östlaika            Peter Berglund                87,5

3 Näverlidens Cai                       Jämthund            Johnny Thyr                     86,5

4 Amber                                        Östlaika               Johan Öhman                  85 p

5 Aspfjällets Aínka                     Jämthund            Axel Nilsson                      84,5

6 Björkstammens Elefantöra   Jämthund            Kjell Gille                           83,5

7 Brushöjdens Tarras                Jämthund             Freddy Järvi                     83,5

8 Zito                                          Jämthund              Rickard Jansson                82 p

9 Bergakullens Pontiac           Jämthund              Tomas Jonasson              81,5

10 Lyckkärrets Boss                 Jämthund             Johnny Holmgren              80

11 Björnbäcksdalens Fixa       Jämthund             Lisa Nilsson                         77

12 Siljemyrbergets Rajja         Jämthund             Bengt Jansson                   77

13 Lalabons Dixon                     Gråhund             Magnus Edvardson        76,5

14 Bjönnlosen´s Pila                 Jämthund             Bosse Gustavsson          76

15 Bjärvarnas Qvicka Östlaika Niklas jarmelid 76

Share