SM-kval 2012 Gimo fredagen den 31 augusti

Lottning har ägt rum till SM-kval som kommer att avgöras på hela klubbens arbetsområde. Vi ska kora klubbmästare, och den som ska representera östvenska på SM, som går i Gällivare. Samt 4 hundar som ska vara med i finnkampen som i år går i finland. Vi välkomnar domare aspiranter, Elever och övriga medlemmar i Östvenska att vara med och fira våra representanter. Plats som vi kommer att hålla till är Gimo Korsnäs Bergviks jaktstuga Botmora  som ligger ca 2km utanför Gimo. Vi kommer att finnas där från ca kl 12.00. Prisutdelning är beräknad till kl 18.00. Efteråt kommer vi att grilla mat. För den som vill vara med och grilla, vill jag ha en anmälan,  senast 18/8. Hjärtligt välkomna önskar vi i provgruppen.

Anmälan grillning Bert Jansson@telia.com. 070/6998997.

Share